מידע טכני

בידוד תרמי ואיטום מקצועי
כפיים דואגת בכל פרוייקט לבידוד תרמי ואיטום היקפי, שימוש בחומר בידוד בעל ההתנגדות התרמית הגבוה ביותר אשר אינו סופג מים ואינו רעיל. בשל האקלים הישראלי החם, ישנה חשיבות רבה לבניית תשתית מבודדת ואטומה של החלל המיועד. הקפדה של בחירת חלל מאוורר ומערכות בידוד ואיטום ברמה גבוהה מונעים ריחות לא נעימים והצטברות של עובש.

מערכת קירור מקצועית
כפיים מתכננת ומייצרת מערכות קירור מקצועיות בהתאמה אישית ובהתאמה לאקלים הישראלי, תוך שמירה על שני הפרמטרים החשובים ביותר לשימור יינות – טמפרטורה ולחות וכן היבואנית הרשמית של חברת Cellar Pro  האמריקאית הבונה מערכות קירור ייעודיות ליין.

טמפרטורה קבועה בין 14-16 מעלות צלזיוס לאורך כל השנה היא האידיאלית לשימור יינות אדומים, טמפרטורה גבוהה מכך תגרום להאצה בהתפתחות היין ולאיבוד טעמו.
לחות אופטימלית של 50-70% מסייעת לשמר על פקקי השעם מפני התייבשות ובכך שומרת על היין מפני התחמצנות.

לתשומת לבכם: מזגן אינו פתרון מקצועי לחדר יין! המזגן מייבש את האוויר, לרוב אינו יורד לרמת הטמפרטורה הדרושה, עובד קבוע ואינו חסכוני בחשמל.

בקר תצוגה דיגיטלי
כפיים מספקת בקר תצוגה דיגיטלי המותקן בסמוך לחלל אחסון היין בחיבור למערכת חשמל חכם בבית.

מערכת מידוף מקצועית
כפיים מתכננת ומייצרת מגוון רחב ויצירתי של פתרונות אחסון ותצוגה בהתאמה אישית. תכנון מראש וחשיבה מדויקת על מערכת המידוף בהתאם לאוסף הבקבוקים (מספר הבקבוקים וגודל הבקבוקים) תוך שימוש בחומרי הגלם הרצויים והאיכותיים ביותר מאפשר ניצול מירבי של החלל המיועד.

בחירת שיטת המידוף משמעותית מאוד בשימור היין, על מנת לשמור על היין בצורה הטובה ביותר יש להניח את היין במצב שכיבה. במצב זה פקק השעם נשאר לח ומונע חדירה של חמצן לתוך הבקבוק.

דלתות
דלתות הכניסה לחלל היין צריכות להיות מבודדות ואטומות בכדי לשמור על רמת תנאי האקלים השוררים בחלל שימור היינות. כפיים מציעה מגוון דלתות בעיצובים יחודיים בשילובים שונים של עץ, ברזל, נירוסטה וזכוכית בידודית.

תאורה
ישנה חשיבות רבה לאחסן את הבקבוקים במקום חשוך ומוצל, תיכנון נכון  ומדוייק של התאורה הוא מרכיב משמעותי וחשוב - חשיפה לאור ובפרט לקרני UV עלולה להאיץ את תהליך ההתפתחות של היין עד כדי התחמצנות.

תפריט ראשי