אדריכלות יין

תחילת העבודה על כל חלל יין היא בבחירת איזור איחסון היין - כמעט כל חלל יכול להפוך לאיזור אחסון ושימור יין מקצועי (יש לשים לב שבבנית ספריית יין או ארון יין המינימום הנדרש בעומק הינו 50 ס"מ).

לאחר מכן תחל עבודת התכנון הנעשית מול האדריכל/מעצב הפנים או ישירות מול הלקוח. עבודת תכנון מדויקת תוך שילוב כל הגורמים הרלוונטיים (האדריכל, הלקוח, המפקח) והקפדה על כל האלמנטים המערכתיים והעיצוביים הם הערובה האמיתית להצלחת העבודה.

עבודת התכנון כוללת חשיבה מעשית על האופן בה תוצב מערכת הקירור בחלל הנתון וכן חשיבה עיצובית על החומרים, שיטות המידוף ושילוב התאורה. לאחר סיום תהליך זה יוגשו תוכניות מפורטות ומפרט חומרים.

עם אישור התוכניות ניתן לגשת לתהליך הבנייה שראשיתו בעבודת בידוד ואיטום החלל. שלב בעל חשיבות רבה בשל האקלים הישראלי החם. לאחר מכן עוברים להכנת התשתיות הנדרשות הכולל אינסטלציה וחשמל - כשאלה נעשים ע"י הקבלן המבצע.

במקביל לתהליך זה מתחילה במפעל עבודת הייצור, של המידוף, התאורה ומערכות הקירור. ביום ההתקנה כל מה שנשאר הוא לשלב את המידוף, התאורה ומערכת הקירור בתשתית שהוכנה מראש.

לאחר ההתקנה אנו נעביר ללקוח הדרכה בתפעול מערכת הקירור –  יש להדגיש כי מדובר במערכת נוחה לתפעול שאינה דורשת מיומנות מיוחדת.

pic-1

כמו כן, לאחר צבירה של נסיון, ייצור ובניית ספריות ומרתפי יין מקצועיים בהתאמה אישית, הרחיבה חברת "כפיים" את פעילותה והחלה לשווק את סדרת מקררי היין היוקרתית של חברת SUB ZERO הכוללת יחידות  UNDERCOUNTER & FREESTANDING.

ניתן להזמין דרכנו מקררים אלו ולשלבם בבר, במטבח ובכל מקום רצוי. מעטפת עץ או נירוסטה, להוסיף מגירות או מדפים וכן אביזרים וכוסות יין בהתאמה אישית לבית ולמשרד.

יבואן רשמי בישראל: חברת "המטבח הדיגיטלי" שדרות אבא אבן 8 הרצליה פיתוח

pic-2

תפריט ראשי